استانبول ترکیه مانند هر استان و شهر معروفی در دنیا خیابان های معروفی دارد در این مقاله قصد داریم بهترین و معروفترین خیابان ها استانبول به همراه ویژگی های این خیابان ها را با هم مرور کنیم. با هفت مهر همراه باشید.

معروفترین خیابان های استانبول

 1. خیابان استقلال
 2. خیابان بغداد
 3. خیابان بیوک دره
 4. خیابان عدنان کاهوه چی
 5. خیابان چراغان
 6. خیابان عبدی ایپکچی

خیابان استقلال

خیابان استقلال برای تمام ایرانیان آشناست و به نوعی بسیاری آنرا قلب استانبول میدانند این خیابان از میدان تکسیم آغاز میشود و مرکز اصلی توریستی استانبول است در اینجا ویژگی های این خیابان را به هم مرور میکنیم:

 1. تعداد بسیار زیادی مغازه و مال های بزرگ با انواع برندها از تمامی دنیا
 2. وجود تعداد بسیار زیاد رستوران و کافه های ترک و بین المللی از قبیل مک دونالد و …
 3. گرد هم آمدن مردمانی از کشور ها و فرهنگ های مختلف
 4. برپایی انواع و اقسام جشنواره ها

خیابان بغداد

خیابان بغداد از قدیم الایام در زمره خیابان های معروف استانبول بوده است. البته این خیابان برای ایرانیان به معروفیت خیابان استقلال نیست چرا که در سمت آسیایی استانبول واقع شده و برای گردشگران ایرانی علاوه بر صرفه هزینه و وقت ممکن است کمی سخت باشد اما این خیابان هم ویژگی های بسیاری دارد:

 1. تعداد بسیار زیادی مغازه و مال های بزرگ با انواع برندها از تمامی دنیا که البته بیشتر از نوع لوکس هستند.
 2. وجود رستوران های لوکس و لاکچری
 3. برپایی انواع و اقسام جشنواره ها
 4. هتل ها و رزیدانس های بسیار لوکس

خیابان بیوک دره

این خیابان در واقع اصلی ترین شاهراه استان استانبول است و به قولی میتوان آنرا اصلی ترین خیابان استانبول نامید. البته این خیابان ویژگی توریستی خاصی ندارد و بیشتر شرکت و کمپانی های بزرگ در این خیابان نمایندگی یا دفتر دارند. پس در مورد این خیابان ویژگی خاصی را نمیتوان ذکر کرد.

 خیابان عدنان کاهوه چی

خیابان عدنان کاهوه چی خیابانی بیشتر مسکونی است و در منطقه بیلیک دوزو واقع شده است. این منطقه به دلیل داشتن رستوران ها شب زنده داری بلند مدت رستوران ها و کافه های اطراف آن معروف است. همچنین در این مناطق املاک بسیار خوبی نیز وجود دارند که میتوانید از اینجا مشاهده کنید: مشاهده آپارتمان در ادنان کاهوه چی

حال به ویژگی های این منطقه می پردازیم:

 1. رستوران ها و کافه های ترکی محلی
 2. باز بودن رستوران ها و کافه ها تا پاسی از شب
 3. وجود کلاب های متنوع
 4. رزیدانس ها و املاک بسیار عالی با قیمت مناسب

خیابان چراغان

خیابان چراغان یکی از بهترین و معروفترین خیابان های استانبول است و در این منطقه تاریخ ترکیه بصورت عکس بروی دیواره های اطراف این خیابان نقش بسته است. در یکی از این عکس ها رضا شاه، شاه وقت ایران به همراه آتاتورک حضور دارند. ویژگی های این خیابان عبارتند از:

 1. وجود عکس های تاریخی در این خیابان
 2. قرار گرفتن هتل بسیار زیبا و تاریخی چراغان پالاس در این خیابان
 3. رستوران ها وکافه های بسیار زیبا
 4. قرار گیری یکی از بزرگترین موزه های استانبول در این خیابان

خیابان عبدی ایپکچی

خیابان عبدی ایپکچی در منطقه نیشان تاشی واقع شده است که یکی از لوکس ترین و بهترین خیابان های استانبول است. این خیابان مال ها و برند های بسیار لوکسی را در خود جای داده که حال به ویژگی های این خیابان می پردازیم:

 1. رستوران ها و کافه های با قابلیت پذیرایی در فضای آزاد
 2. بهترین و لوکس ترین برند ها برای خرید
 3. لوکس ترین و بهترین هتل ها برای اقامت

سخن پایانی

در انتها باید گفت که در این مقاله با موضوع بهترین و معروفترین خیابان های استانبول ما تنها به چکیده ای از دریای خیابان های استانبول اشاره کردیم و شما هروز میتوانید با گشتن در استانبول خیابان هایی حتی بهتر و جذاب تر کشف کنید. ویژگی های نامبرده شده نیز تجربه شخصی گردشگران است و نظرات با هم متفاوت پس باز هم تاکیید میکنم اگر میخواهید از استانبول لذت ببرید حتما به این خیابان ها سر بزنید.