در این مقاله با موضوعی پر طرفدار قرار است که درباره جشنواره های خرید در استانبول که زمان بسیار خوبی برای گردشگران ایرانی فراهم میکند تا از تخفیف های بسیار خوب بهره مند شوند صحبت کنیم. با هفت مهر همراه باشید.

انواع جشنواره های خرید در استانبول

سالانه چند بار در سال کشور ترکیه اقدام به برگزاری جشنواره های خرید میکند اما این جشنواره ها انواع مختلفی دارند که آن ها را با هم مرور میکنیم:

  1. جشنواره های خرید برگزار شده از سمت دولت
  2. جشنواره های خرید برگزار شده توسط افراد بومی محل یا به اصطلاح بازار های روزانه
  3. جشنواره های خرید برگزار شده توسط برند های بزرگ به مناسبت های گوناگون

جشنواره های خرید برگزار شده توسط دولت معمولا در روز ها و ایامی که مناسبت های ملی میهنی دارند برگزار میشود و یا در زمان عید فطر دولت اقدام به برداشتن مالیات های افزوده شده به کالا ها میکند که از این رو بسیار مناسب برای خرید می باشد. (البته با توجه به موضوع TAX FREE برای گردشگران این جشنواره بیشتر مناسب افراد مقیم است تا گردشگران)

جشنواره خرید برگزار شده توسط افراد محلی یا به اصطلاح جمعه بازار یا چهارشنبه بازار نیز از جمله جشنواره هایی است که در ایامی از سال برگزار میشود و فروشنده ها اقدام به فروش اقلام خود به قیمت بسیار مناسب میکنند.

و اما جشنواره های خرید برگزار شده توسط برند های بزرگ که اصلی ترین هدف این مقاله است معمولا در اوسط فصل ها با توجه به وارد شدن مدل های جدید و یا در ایام خاص برگزار میشود.

زمان جشنواره های خرید در ترکیه

برای جلوگیری از طولانی شدن مطلب ما به مهمترین جشنواره خرید در استانبول که همان برند های بزرگ است میپردازیم:

معمولا در سال های مختلف متفاوت است اما تاریخ اصلی جشنواره خرید در استانبول بین 08 Haziran الی 24 Haziran می باشد که برابر است با 18 خرداد الی 3 تیر ماه.

شما برای اطلاع از تمامی فستیوال های ترکیه نیز میتوانید از این لینک استفاده کنید.

میزان تخفیف ها در جشنواره های خرید در استانبول

میزان تخفیف ها بصورت کلی قانون نیستند و هر برند یا مغازه ای به میزان دلخواه میتواند این میزان تخفیف یا indirim را لحاظ کند اما بصورت کلی برند های معروف اقدام به ارائه تخفیف از حدود 50% الی 75% میکنند که تخفیف بسیار مناسبی است.

نکته: برخی از برند ها در پایان لباس های فصلشان با توجه به تغییر سبک لباس ها اقدام به ارایه تخفیف های بسیار خوب برای محصولات و اقلام قدیمی خود میکنند که این نیز فرصت بسیار مناسبی برای خرید است. اما باید تأکید کنم که این نوع تخفیف ربطی به جشنواره ندارد و بسیاری از برند ها تخفیف خاصی ارایه نمیکنند.