خرید سیم کارت در ترکیه یکی از اولین نیاز هر شهروند ایرانی که قصد مهاجرت و یا سکونت بیشتر از حالت توریستی دارد می باشد. حتی گردشگران نیز میتوانند برای رهایی از هزینه زیاد رومینگ و یا دسترسی راحت تر به همراهان خود به خرید سیم کارت ترکیه اقدام کنند. با هفت مهر همراه باشید.

انواع اپراتورهای موبایل در ترکیه

  1. ترکسل (Turkcell)
  2. ترک تلکام (Turk Telekom)
  3. وودافون (Vodafone)

این 3 از بهترین اپراتورهای خدمات موبایلی و اینترنتی در ترکیه هستند. به ترتیب بالا نیز از لحاظ محبوبیت ترتیب بندی شده اند به طوریکه ترکسل محبوب ترین و وودافون در آخر لیست قرار دارد. مانند ایران نیز گاهی هر اپراتور در هر منطقه ای آنتن دهی مناسبی ندارد و یا دیگری آنت دهی مناسبی دارد برای همین قبل از تهیه حتما تحقیق کنید. اما این موضوع آنتن ندادن فقط محدود به مناطق دوردست میشود و در استان ها و شهرها آنتن دهی برای تمام اپراتورها بصورت عالی انجام میشود.

در ضمن در ترکیه خدمات موبایلی 4G ارایه میشود و اپراتور ترکسل نیز بصورت آزمایشی خدمات 5G را آغاز کرده که البته هنوز بسیار محدود است.

نحوه تهیه سیم کارت در ترکیه

در ابتدای ورود شما به ترکیه در هر فرودگاهی یا هر ترمینالی (در صورت سفر زمینی) تمام اپراتور ها نمایندگی مستقر دارند برای همین میتوانید با مراجعه به هر کدام از این باجه ها یا مغازه ها اقدام به تهیه سیم کارت کنید.

در صورتیکه از فرودگاه تامین نکردید در سطح شهر نمایندگی این 3 اپراتور به وفور یافت میشود و میتوانید به راحتی اقدام به تهیه سیم کارت کنید.

مدارک لازم برای تهیه سیم کارت

برای تهیه شما تنها نیاز به پاسپورت معتبر دارید و نمایندگی پس از دریافت کپی پاسپورت و عقد قراردادی که این قرارداد احتیاج به امضای شما دارد، نیاز دارید. برای فعال سازی سیم کارت نیز تمام نمایندگی ها در همان محل اقدام به فعال سازی سیم کارت شما میکنند.

خرید بسته های مکالمه و اینترنت برای سیم کارت

برای خرید بسته های مکالمه و اینترنت شما 2 راه دارید:

  1. خرید از نمایندگی ها (مناسب برای گردشگران)
  2. خرید از اپلیکیشن هر اپراتور (مناسب برای افراد مقیم)

برای افراد گردشگر به دلیل اینکه فاقد کارت بانکی خارجی ویزا یا مسترکارت هستند نمیتوانند اقدام به خرید از طریق اپلیکیشن بکنند. اما افراد مقیم بعد از باز کردن حساب بانکی میتوانند اقدام به خرید از طریق اپلیکیشن هر اپراتور بکنند.

نکته: در ابتدا زمانی که شما اقدام به خرید سیم کارت برای اولین بار میکنید همراه پولی که برای سیم کارت پرداخت می کنید مبلغی نیز بابت بسته مکالمه و اینترنت پرداخت میکنید و نیاز به خرید دوباره بسته ندارید.

قیمت سیم کارت در ترکیه

قیمت سیم کارت برای هر اپراتور فرق میکند به طوریکه گرانترین آن ها متعلق به ترکسل می باشد. اما دقت کنید باز هم بسته به بسته خدماتی است که شما خریداری میکنید اما بطور میانگین ترکسل از تمام آن ها گرانتر است. شروع قیمت سیم کارت از حداقل 100 لیر بسته به نوع پاکت خریداری شده آغاز میشود.

دانلود اپلیکیشن اپراتور های ترکیه

دانلود اپلیکیشن ترکسل اندروید: کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن ترکسل آی او اس: کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن ترک تلکام اندروید: کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن ترک تلکام آی او اس: کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن وودافون اندروید: کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن وودافون آی او اس: کلیک کنید