سفر به استانبول با قطار یکی از روش های به صرفه اما طولانی مدت برای سفر به استان زیبای استانبول است. در اینجا اطلاعاتی مختصر ولو مفید در اختیار شما قرار می دهیم. با هفت مهر همراه باشید.

تهران به آنکارا در ۶۰ ساعت

در ابتدا باید گفت برای رسیدن به استان استانبول نمیتوانید بطور مستقیم به استان استانبول سفر کنید چرا که ایستگاه مستقیم از ایران به سمت استانبول وجود ندارد و تنها راه حل این موضوع سفر با قطار از تهران ایستگاه راه آهن به سمت آنکارا است.

باید تاکید کنم در بین راه شما باید در مسیر سوار کشتی بشوید که خود جذابیت سفر را بیشتر میکند حال مراحل و ایستگاه ها را با هم مرور میکنیم:

مسیر حرکت تهران تا آنکارا

ایستگاه راه آهن تهران با قطار رجا – تبریز – مرز رازی- کاپی کوی (مرز مشترک خاکی ایران و ترکیه) – ایستگاه اسکله دریاچه وان – کشتی و گذر از دریاچه – قطار ترکیه –  سپس حرکت یه سمت آنکارا که کل مسیر 60 ساعت زمان میبرد.

ایستگاه های تهران تا آنکارا

  • ایستگاه تبریز در ایران
  • ایستگاه سلماس در ایران
  • ایستگاه مرزی رازی در ایران (کنترل پاسپورت و گذرنامه)
  • ایستگاه مرزی کاپیکوی در ترکیه(کنترل پاسپورت و گذرنامه)
  • ایستگاه وان (پس از پیمودن 107 کیلومتر از ایستگاه کاپیکوی به اینجا میرسید)
  • اسکله وان و رفتن به اسکله و سوار شدن به کشتی 2 طبقه
  • ایستگاه تات و رفتن به پایتخت ترکیه

نکته: قیمت بلیط این قطار در حال حاضر ۷۷۰ هزار تومان است که قابل تغییر است.

نکته: قیمت بلیط برای یک نفر و فقط برای رفت است.

نکته: در حال حاضر قطار تهران آنکارا تنها در روز های چهارشنبه حرکت میکند.

آنکارا به استانبول 4 در ۴ ساعت

پس از رسیدن به پایتخت کشور ترکیه سفر شما به سمت استانبول آغاز میشود. سفر از آنکارا به سمت استانبول بسیار سهل و آسان است و مانند سوار شدن به مترو است. شما با خرید بلیط از باجه های فروش بلیط که البته بسته به نوع کوپه های انتخابی و امکانات درخواستی قیمت های گوناگونی دارند سفر شما آغاز میشود.

این سفر به طور کلی ۳ الی ۴ ساعت بیشتر زمان نمیبرد.

سخن پایانی

سفر به استانبول با قطار یکی از روش های به صرفه از لحاظ قیمتی است و تجربه ای متفاوت به همراه دارد اما باید در نظر داشته این سفر ۳ الی ۴ روز از زمان شما را برای رسیدن به مقصد میگیرد. پس در نهایت در نظر داشته باشید اگر به دنبال سفر با قطار به استانبول هستید حتما مدت سفر خود را طولانی مدت در نظر بگیرید.