محله ثروتمندان استانبول در کجاست؟ سوالی بسیار پرطرفدار برای افراد خارجی و گردشگران که قصد شناخت افراد متمول کشور ترکیه را دارند یا دوست دارند بدانند خانه ها و ویلاهای خوش رنگ و لعابی که در سریال ها و فیلم های ترکیه ای هست در کجا قرار دارد. با هفت مهر همراه باشید.

محله های اعیان نشین

در ابتدا به مناطق اعیان نشین استانبول می پردازیم. در ابتدا باید گفت در هر محله و شهری در استانبول تنوع قیمتی ملک بسیار است بطوریکه در یک محله متوسط میتوانید 2 ملک را پیدا کنید که تفاوت قیمتی بسیار زیادی با هم دارند بطوریکه یک ملک تنها به دلیل دید دریا یا منظره بهتر 100 برابر قیمت بیشتری نسبت به ملک هم منطقه ای خود دارد. ما اینجا به طور معمول به معرفی محله هایی که تجمع افراد متمول در آنجا هست میپردازیم:

  1. بشیکتاش
  2. ببک
  3. ماسلاک
  4. گوک ترک
  5. آوجیلار

قیمت ملک در این مناطق چقدر است؟

قیمت ملک در مناطق اعیان نشین بصورت دلار و یورو می باشد و به مثلا در منطقه ببک به دلیل داشتن دید تنگه بسفر قیمت یک ملک مناسب از حدود 10 میلیون دلار به بالا شروع می شود که این قیمت تازه شروع قیمت برای یک ملک نسبتا مناسب و کوچک است.

شرایط ملک در مناطق اعیان نشین به چه صورت است؟

املاک در این مناطق عموما قدیمی و قدمت آن ها در بعضی بنا ها حتی به 100 سال نیز می رسد. در ترکیه برخلاف ایران اجازه ساخت دوباره املاک قدیمی تقریبا صادر نمیشود به همین دلیل صاحبان آن ها تنها میتوانند اقدام به بازسازی یا طراحی دوباره داخل املاک بکنند که تازه این موضوع بازهم با نظارت شهرداری منطقه انجام میشود.

املاک در این مناطق عموما بصورت ویلایی و خانه های مستقل هستند و افرادی که این املاک را خریداری میکنند املاک را بخاطر شرایط مناسب ملک خریداری نمیکنند بلکه بخاطر اینکه یک ملک در کنار تنها تنگه بسفر دنیا خریداری کرده اند.

آیا این املاک در محله ثروتمندان استانبول اصلا خرید و فروش می شوند؟

املاک ویلایی در این مناطق با این قیمت های سرسام آوری که دارند به کندی معامله میشوند اما جالب است بگویم که با وجود این قیمت ها 70 درصد املاک موجود در این مناطق دارای ساکن هستند پس نشان میدهد تنگه بسفر ارزش پرداختی این مبلغ را دارد.