در این مقاله ما میخواهیم به افرادی که نیاز و علاقه مند به یادگیری زبان ترکیه داریم کمک کنیم و لیستی از کلاس های زبان ترکی در استانبول را به طور خلاصه برای شما بنویسیم.

با هفت مهر همراه باشید:

انواع کلاس های آموزش زبان ترکی

در ترکیه شما به چند صورت میتوانید اقدام به دریافت آموزش زبان ترکی بکنید:

  1. دانشگاه ها و کالج های دولتی و خصوصی (با اتمام دوره ها و دریافت مدرک رسمی تومر TOMER)
  2. آموزش زبان در کلاس های شهرداری در هر منطقه که بصورت کاملا رایگان برگزار میشوند و با کمی جستجو میتوانید زمان و محل برگزاری آن ها را پیدا کنید.
  3. کلاس های آموزشی غیر انتفاعی میتوانید بصورت خصوصی و یا عمومی از این کلاس ها استفاده کنید. این کلاس ها به دلیل کمتر بودن تعداد شرکت کننده ها و بهتر بودن اساتید کیفیت بسیار بهتری نسبت به کلاس ها شهرداری دارند.
  4. معلمان خصوصی که میتوانند به طور خصوصی در منزل به شما آموزش دهند که البته قیمت بالاتر و به نسبت کیفیت بهتری نیز دارند.

قیمت انواع کلاس ها

در صورتیکه شما نیاز به دریافت مدرک اصلی تومر دارید باید در دانشگاه ها یا کالج ها یا کلاس هایی که اقدام به اجرای این امتحان برای دریافت مدرک تومر میکنند ثبت نام کنید. دانشگاه ها و کالج ها مبالغ مختلفی بابت این موضوع دریافت میکنند اما این مبالغ بصورت معقول از ۸۰۰ لیر تا ۱۵۰۰ لیر برای هر دوره متغیر هستند.

کلاس های شهرداری اما بصورت تمام و کمال رایگان هستند و نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست اما این کلاس ها در انتها به تومر ختم نمیشوند و تنها مناسب برای کاربرد روزانه هستند.

محل کلاس های زبان ترکی

در تمام استان استانبول کلاس ها زبان ترکی وجود دارد و هر قسمتی هم کلاس های مربوط به شهرداری وجود دارد. اما تجمع اصلی این کلاس ها در مرکز استان استانبول وجود دارد مانند آکسارای، تکسیم، عثمان بی ، … برای مثال یکی از بهترین کلاس ها را میتوانید در این لینک مشاهده کنید: ورود به نقشه محل کلاس ها

در ترکیه به طور کل قوانین کلاس های آموزشی تقریبا به یک شکل است و شما میتوانید در مابقی استان ها هم به کلاس آموزش زبان ترکی بروید.